ملاقات نماینده «انجمن جهانی پاسداشت حقوق بشر» با سفیر آمریکا در امور آزادی ادیان و مذاهب

۱,۶۵۸

ملاقات نماینده «انجمن جهانی پاسداشت حقوق بشر» با سام براون بک، سفیر آمریکا در امور آزادی ادیان و مذاهب در حاشیه جلسه وزارت خارجه آمریکا پیرامون وضعیت حقوق بشر

۲۸ آذر ۱۳۹۸ در حاشیه جلسه وزارت خارجه آمریکا درمورد وضعیت حقوق بشر در ایران، دکتر حمید قره گزلو نماینده «انجمن جهانی پاسداشت حقوق بشر» ملاقاتی با سام براون بک، سفیر آمریکا در امور آزادی ادیان و مذاهب داشت.

در جریان این ملاقات آقای قره گزلو، سفیر آمریکا در امور آزادی ادیان و مذاهب را در جریان آخرین تحولات در ارتباط با سلامت و ایجاد محدودیتها برای دکتر نورعلی تابنده و دراویش زندانی بخصوص وضعیت دراویش که در اعتصاب غدا هستند، قرار داد.

جلسه وزارت خارجه آمریکا در ارتباط با حقوق بشر در ایران با سخنرانی مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا آغاز و با دو پنل پرسش و پاسخ ادامه یافت که در تمامی این کنفرانس موضوع مورد بررسی، نقض مستمر و گسترده حقوق هموطنانمان در ایران توسط رژیم جمهوری اسلامی بود.

لازم به ذکر است که آقای سام براون بک، چهار روز پیش در توییتی نسبت به وضعیت سلامتی دکتر نورعلی تابنده ابراز نگرانی کرده و نوشته بود، «پس از ماهها حصر خانگی دکتر نورعلی تابنده و عدم دسترسی وی به مراقبتهای پزشکی، وضعیت سلامی او نگران کننده است و از رژیم ایران درخواست کرده بود که به دکتر نوعلی تابنده فورا اجاز آزادی حرکت داده و سایر دراویشی که به دلیل استفاده از آزادی بیان و عقیده بازداشت شده اند را آزاد کنند».

دکتر نورعلی تابنده که نزدیک دو سال از حصر خانگی و محدودیتهای بوجود آمده برای وی پس از حادثه گلستان هفتم می گذرد، مدتی است که در بخش مراقبتهای ویژه بیمارستان مهر بستری شده است.

دکتر نورعلی تابنده در ویدیویی که دو سال پیش خبر از آغاز حصر خود داد، اعلام کرد که پزشکان وی را معاینه کرده و نظرشان بر این بوده که هیچ گونه بیماری ندارند و عمری طولانی خواهند داشت.
بعد از آن در فیلم کوتاه دیگری تلویحا از سوء قصد به جان خود خبر داد، و گفت قبلا هم به جان اقطاب پیشین سوء قصد شده بود.
چند ماه پس از آن حتی خبر از مسموم کردن تدریجی خود داد و در یکی از فیلمها دکتر تابنده گفته بود، به ما «حنظل» می دهند و بعد انتظار دارند که ما بگوییم عسل است، و در جای دیگر گفت نمی دانم در داروهایم چیست که دائما مرا خواب آلود می کند و برخی مواقع بیهوش می شوم و….

روز چهارشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۸ رسانه رسمی رژیم جمهوری اسلامی در خبری سراپا کذب ناگهانی خبر از درگذشت دکتر نورعلی تابنده داد که در طول مدت نیم ساعت تمامی خبرگزاریهای جمهوری اسلامی این خبر را منتشر کردند، و بعد مشخص شده که شایعه ای بیش نبوده و به قصد تحریک دراویش و کشاندن آنها به تهران و به راه انداختن قائله ای دیگر صورت گرفته است.